REX online portál Navigace

Centrum bezpečí - Našim cílem je poskytnout Vám bezpečnější a jednodušší život


Zpět na z našeho blogu

Jak vybrat GPS lokátor do auta?

Jste v situace, kdy víte, že potřebujete GPS lokátor do auta a znáte jeho výhody, a řešíte, jak vybrat ten pravý? Proto jsme pro Vás připravili toho rádce.


Skrytá montáž?

První otázka, na kterou je třeba odpověď. Je pro Vás nutné, aby GPS lokátor nebylo možné v autě snadno nalézt? To je důležíté v případě nebezpečí odpojení ze strany uživatelů vozidla (např. zaměstnanci, zákazníci autopůjčovny). Samozřejmě každý z našich GPS lokátorů pošle upozornění v případě odpojení. Nevýhodou skrytých GPS lokátorů je nutnost montáže autoelektrikářem v (jakémkoliv) autoservisu.

Základním a nejlevnějším skrytým GPS lokátorem je REXlink GV56. Pokročilejší varianta REXlink GV58 je navíc 4G lokátor a podporuje další funkce jako identifikace řidičů, imobilizace nebo měření teploty nákladu.

GPS lokátor na autobaterii

Mezistupeň mezi skrytými a viditelnými GPS lokátory do auta je REXlink Easy, který se připojuje na kontakty autobaterie. Zůstává tak relativně skrytý (zejména u vozidel s autobaterií v kufru), ale jeho montáž je otázkou pár minut. Tento GPS lokátor, stejně jako typy se skrytou montáží, podporuje zabezpečení pomocí aplikace.

GPS lokátor do OBD zásuvky

Další možností jsou GPS lokátory do OBD servisní zásuvky REXlink OBD2. Ty je možné kdykoliv připojit nebo odpojit, protože OBD2 zásuvka se obvykle nachází v kabině vozidla u nohou řidiče. Zároveň ve variantě REXlink OBD2 Data může lokátor číst provozní data z vozidla (např. stav nádrže, chybové kódy, nájezd km nebo VIN).

Nezávislé bateriové lokátory

Poslední zajímavou možností jsou bateriové GPS lokátory. Tento typ GPS lokátorů není nutné nikam připojovat, protože je napájený integrovanou baterií. Výdrž baterie závisí na typu lokátoru a použití (záznam jízdy vs aktivace v případě problému), od několika měsíců po 5 let. Baterie může být nabíjecí pomocí USB jako u REXlink Battery AT4 nebo jednorázová vyměnitelná, v případě REXlink Battery Mini. Poslední zmíněný je také zajímavý tím, že se jedná o GPS lokátor bez poplatku za službu.
Kontaktní formulář

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.