REX online portál Navigace

Centrum bezpečí - Našim cílem je poskytnout Vám bezpečnější a jednodušší život


Zpět na z našeho blogu

Jak ochránit svůj dům proti vloupání?

V reakci na stále rostoucí počet vloupání v okolí Prahy přinášíme nový článek, jak zabezpečit svoji nemovitost proti zlodějům.


Podle Policie ČR se jedná o velmi dobře organizovanou skupinu 3-4 osob, která si obvykle vybírá domy v blízkosti lesa, parku nebo pole. Do domu vstupují většinou v době nepřítomnosti majitelů, nejčastěji francouzskými okny mezi šestnáctou a dvaadvacátou hodinou, kdy využívají zejména brzké tmy, stále ještě „denního“ ruchu a také toho, že majitelé ještě nejsou doma. Nejvíce zasažena je oblast na jih od Prahy, a to hlavně lokality kolem Jesenice a Kamenice. I přes zvýšený počet policejních hlídek a nově vytvořený speciální tým se stále nepodařilo skupinu pachatelů vypátrat.

Jak se tedy můžeme sami bránit? Připravili jsme pro Vás několik doporučení, jak snížit riziko vykradení a jak zmírnit následky, pokud už k vloupání dojde.

Jak snížit riziko vykradení

  1. Maskujte svoji nepřítomnost. Můžete nechat v domě částečně rozsvíceno nebo použijte například chytrou zásuvku, která sama spustí světlo či televizi v nastavený čas.
  2. Změňte svou rutinu. Pokud budete každý odcházet i přicházet v různé hodiny, bude pro zloděje složité vytipovat, kdy nejste doma.
  3. Opatrnost je na místě. Sledujte dění v okolí, pohyb cizích osob nebo neznámých aut. V případě podezření volejte Policii na lince 158.
  4. Nesdělujte svoji nepřítomnost na sociálních sítích. Fotografie můžete přece zveřejnit až po návratu z dovolené.

Jak zmírnit dopady případného vloupání

  1. Dobře schovejte veškeré cennosti, šperky a zejména hotovost. Podle policejních vyšetřovatelů se tento gang zaměřuje zejména na tyto artikly, které může snadno odnést v co nejkratším čase. Nejlépe tedy uděláte, když hotovost vložíte na bankovní účet a šperky uložíte do trezoru.
  2. Vyfoťte si svoje cennosti. Požadovat to může nejen Policie ČR pro případné důkazy, ale i pojišťovna pro plnění škody.
  3. Pokud i přes to k vykradení dojde, nevstupujte do nemovitosti a ihned se spojte s Policií na tísňové lince. Nemanipulujte s předměty, mohli byste poškodit důkazy.

V neposlední řadě nepodceňujte kvalitní zabezpečení Vašeho domu. S tím Vám může pomoci místní firma 1. REX SERVICES, a.s. Sídlíme v Kamenici – Ládví a máme více než 20 let zkušeností v oblasti zabezpečení. nabízíme možnost střežení Vašeho domu včetně napojení na pult centrální ochrany s možností profesionální výjezdové služby.

Naše elektronické zabezpečení REXhome nabízí například i detektor pohybu s vestavěnou kamerou, který v případě narušení zašle obrázek zloděje. Novinkou jsou potom jednoduché nezávislé detektory, které pošlou poplach přímo na mobil uživatele. Komunikují přes sítě internetu věcí a nepotřebují ústřednu, SIM kartu ani Wifi. Jejich instalace nezabere déle než 5 min. a mohou hlídat například otevření dveří. Kontaktujte nás pro návrh zabezpečení Vaší nemovitosti zdarma.

Chci zdarma poradit se zabezpečením
Kontaktní formulář
Návrh zabezpečení zdarma

Stačí, když nám uvedete e-mail nebo telefon a my se Vám co nejdříve ozveme.