REX online portál Navigace

Centrum bezpečí - Našim cílem je poskytnout Vám bezpečnější a jednodušší život


Zpět na z našeho blogu

Co je to handbike a jak jej zabezpečit?

K sepsání tohoto článku nás inspirovala zpětná vazba našeho zákazníka, pana Matěje Kapusty, který potřeboval zabezpečení svého handbiku.


Vážíme si této spolupráce, protože je to poprvé, co byl náš systém REXbike použit i jinak než na klasickém kole, elektrokole či koloběžce. Utvrdilo nás to v univerzálnosti a variabilitě použití tohoto systému.

Co je to tedy handbike? Handbike (někdy také nazývaný handcycle), jak z anglického názvu vyplývá, je ruční kolo. Lze ho ovládat pouze rukama a je tak zcela přizpůsobené potřebám handicapovaných.

Pan Matěj Kapusta je známý slovenský fotograf, který i přes svůj handicap, rozštěp páteře, bere život s nadhledem a našel zálibu nejen ve fotografování, ale také právě v handbike cyklistice. Jeho tvorbu můžete nalézt na Instagramu.

Pořízení takového speciálního kola není levnou záležitostí, protože tyto kola jsou často vyráběna přímo na míru zákazníkovi. Bohužel se vzhledem k vysoké ceně mohou stát terčem krádeží, je proto vhodné myslet na jejich kvalitní zabezpečení. Systém REXbike má v sobě zabudovaný pohybový sensor a GPS sledovací technologii, která vždy zobrazí aktuální polohu. Díky pohybovému sensoru Vás pak systém ihned upozorní v případě neoprávněné manipulace s kolem. Veškeré funkce jsou ovládány přes aplikaci v mobilním telefonu. Zařízení je lehké a snadné na ovládání, obvykle se instaluje pod držák na lahev, kde je upevněn bezpečnostními šrouby.

REXbike služba funguje po celé EU a stojí 100 Kč měsíčně včetně DPH. Letošní novinkou je pak platba „pay as you go“, kdy platíte pouze za ty měsíce, kdy službu využíváte.  Pokud je zařízení například v zimě vypnuté, neplatíte žádný měsíční poplatek.

Více o systému REXbike
Kontaktní formulář

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.