REX online portál Navigace

Centrum bezpečí - Našim cílem je poskytnout Vám bezpečnější a jednodušší život


Zpět na z našeho blogu

Chystáte se na dovolenou? Zde jsou tipy pro zabezpečení Vašeho majetku!

Dlouhodobé policejní statistiky ukazují, že počet vloupání do bytů a domů každoročně vzroste v letním období, kdy mnoho lidí odjíždí na dovolenou a svůj majetek dostatečně nezajistí. V době jejich nepřítomnosti tak může dojít nejen k vykradení nemovitosti, ale i k dalším neočekávaným událostem, například k požárům či vytopení.


Jak tedy správně zabezpečit svůj byt či dům nejen před vloupáním, ale i před záplavou či požárem?

Předejděte riziku vloupání do bytu

Předejít riziku vloupání je částečně možné díky opatrnosti. Především se vyplatí neupozorňovat na sociálních sítích na svoji nepřítomnost. Fotky jednoduše zveřejněte až po návratu. Další dobře míněnou radou je domluvit se s někým, aby po dobu nepřítomnosti vybíral poštovní schránku.

Zabezpečení bytu či domu proti vloupání

Naštěstí díky moderním technologiím lze byt zabezpečit proti vloupání rychle a jednoduše. Stačí na vstupní dveře umístit detektor otevření komunikující přes sítě internetu věcí s výdrží baterie až 5 let. V případě narušení pak uživatel dostane zprávu ihned na svůj mobilní telefon. U domu je situace trochu komplikovanější, protože zde obvykle existuje více přístupových cest (dveří, oken, garážových vrat apod.). Proto se vyplatí investovat do komplexního zabezpečení s pohybovými (PIR) čidly a magnetickými detektory otevření dveří nebo nejlépe s pohybovými čidly s fotoaparátem, které vyfotí případného narušitele.

Rizikem není jen vloupání ale i riziko požáru nebo úniku vody

Majitelé bytů či domů bohužel také často podceňují riziko požáru nebo úniku vody. Přičemž průměrná škoda u jednoho vyplavení dosahuje až 25 527 Kč (statistika České asociace pojišťoven z roku 2018), u požárů je to pak mnohonásobně více. Přitom existují možnosti, které dokáží na takovou událost okamžitě upozornit. Moderní detektor kouře či záplavové čidlo komunikující přes sítě internetu věcí pošle okamžitě poplach na mobil uživatele. Baterie v něm vydrží až 5 let, nepotřebuje Wifi nebo ústřednu a navíc ho není potřeba jakkoliv instalovat. I menší bezpečnostní opatření tak může zabránit velkým ztrátám.

Chci zdarma poradit se zabezpečením
Kontaktní formulář
Zabezpečení bytu/domu

Stačí, když nám uvedete e-mail nebo telefon a my se Vám co nejdříve ozveme.