REX online portál Navigace

Centrum bezpečí - Našim cílem je poskytnout Vám bezpečnější a jednodušší život


Zpět na z našeho blogu

Na co si dát pozor u nových dálničních známek?

A jak Vám s tím pomůže sytém REX? Od roku 2021 čeká české motoristy novinka, a to přechod na elektronické dálniční známky.


Po vzoru jiných evropských států na tuto verzi nyní přešla i Česká republika. Pro nás uživatele dálničních známek je hlavní výhodou konec lepení a pracného sundávání (seškrabávání) starých známek a také časová úspora, protože nákup přes internet je bezesporu rychlejší než shánění papírové známky.

Další změnou je také délka platnosti dálniční známky. Doposud platila roční papírová dálniční známka až 14 měsíců (od prosince předchozího roku do ledna následujícího), nyní bude platnost přesně 365 dní. Nicméně elektronický kupón si lze zakoupit od kteréhokoliv dne v roce, počínaje 1.1.2021. Ceny za dálniční známky zůstávají stejné, zvýší se pouze mýto pro kamionovou přepravu.

Nákup dálniční známky nejrychleji provedete na oficiálním webu edalnice.cz. Stále ale zůstává možnost zakoupení na čerpacích stanicích, pobočkách České pošty a u samoobslužných kiosků na hraničních přechodech.

Na portálu REX Online jsme pro Vás připravil novinku v podobě nového typu upozornění na blížící se konec platnosti Vaši dálniční známky. Stačí si v nastavení objektu v sekci upozornění vytvořit nové upozornění a systém Vám dá automaticky vědět pomocí emailu, SMS nebo notifikace před koncem platnosti Vaši dálniční známky. Kromě tohoto nového typu upozornění jsou samozřejmě stále dostupné i stávající typy upozornění např. na STK nebo servis.
Kontaktní formulář

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.