REX online portál Navigace

Centrum bezpečí - Našim cílem je poskytnout Vám bezpečnější a jednodušší život


Zpět na z našeho blogu

Jak zabezpečit motorku proti krádeži?

Každý nadšený motorkář se s příchodem jara už jistě nemůže dočkat nadcházející sezóny. Proto jsme si pro Vás připravili blog na téma zabezpečení motocyklu proti krádeži.


Ať už Vaši motorku parkujete venku nebo převážně uvnitř v garáži, vždy byste měli myslet na její kvalitní zabezpečení proti zlodějům. Bohužel vzhledem k rozměrům a váze, se motorky stávají snadnější kořistí zlodějů než automobily.

Jak tedy motorku kvalitně zabezpečit a předejít tak její krádeži? Nejprve je potřeba si říci, kde převážně svoji motorku parkujete. Pokud musíte svoji motorku parkovat venku, nejvhodnějším místem jsou rušnější ulice s vyšší koncentrací lidí. Určitě se vyhněte odlehlým ulicím a místům, kde je málo lidí. Jestliže parkujete ve vlastní garáži, určitě bychom doporučili kombinovat zabezpečení motorky i se zabezpečením garáže. Dnes je možné použít například nezávislý detektor otevření vrat, který vyjde v porovnání s kompletními domovními alarmy na zlomek ceny, a navíc je plně bateriový.

Pojďme se ale vrátit k samotnému zabezpečení motorky, existuje několik variant. Začněme mechanickým zabezpečením. Základní možností je kvalitní zámek, který samozřejmě musí být odolný proti mechanickému poškození, což se ale obvykle negativně projeví na jeho hmotnosti. Dále je možné pořídit zámek na kotoučovou brzdu zabraňující otáčení kola. U něj je hlavní výhodou nižší hmotnost a díky tomu možnost ho vozit všude s sebou. Na druhou stranu ale nezabraňuje odtažení motorky, což je jeden z běžných způsobů krádeže. Mechanické zabezpečení je také určitě vhodné kombinovat s dalšími elektronickými zabezpečovacími prvky, a to zejména s alarmem na motorku se satelitním vyhledáváním.

Příkladem takového zařízení může být nový systém pro zabezpečení motorky REXlink Motorbike. Jedná se o chytrou kombinaci alarmu a GPS trackeru, který se ovládá přes aplikaci v mobilu. Díky GPS máte přehled o aktuální poloze Vaší motorky a díky pohybovému sensoru Vám okamžitě pošle notifikaci při jakékoliv neoprávněné manipulaci.

Více o GPS motoalarmu
Kontaktní formulář

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.