Rex  • Rex
  • Specializované produkty

Specializované produkty


Na základě požadavků zákazníků umíme připravit i různá řešení na míru.

Z našeho know-how vycházejí například následující produkty a řešení :
Některá z uvedených řešení jsou již součátí standardní nabídky, některá naopak poskytujeme pouze pro firmy v daném oboru.

Kliknutím zobrazíte info.

Kde je moje dítě?

Vzhledem k tomu, že se stále množí případy ztracených nebo unesených dětí, mnoho rodičů by rádo mělo kontrolu nad pohybem svých potomků. Systém REX získání takové kontroly umožní. Lokalizace dítěte je možná pomocí mobilního telefonu dítěte nebo pomocí speciálního přístroje. Lokalizace je u běžných telefonů prováděna na základě GSM sítě, u mobilů s GPS nebo speciálních zařízení pomocí satelitů GPS. Poloha je zobrazena do mapových podkladů na internetu, případně zaslána pomocí SMS, MMS nebo e-mailu. Mapové podklady jsou k dispozici do úrovně ulic.

Pořízení služby Službu je možno pořídit s vlastní SIM kartou zákazníka, nebo se zapůjčením SIM karty REX. Karta, která se bude lokalizovat, musí být od poskytovatele T-Mobile a musí být typu Profi nebo Universal. Službu je možno objednat online na adrese www.rex.eu, telefonicky na číslech uvedených v kontaktech nebo osobně na adrese firmy 1.REX SERVICES, a.s.

Podmínky provozu Zákazník má možnost lokalizovat kdykoli své dítě pomocí internetového serveru online.rex.eu Aktuální poloha je zobrazena do mapového podkladu. Další možností je lokalizace pomoci SMS z telefonu libovolného operátora. Zákazník zašle SMS definovaného tvaru na kontaktní číslo a obdrží zpět polohu v zeměpisných souřadnicích a popis místa výskytu (město, čtvrť). Systém umí zaslat polohu také jako obrázek s mapou pomocí e-mailu nebo jako MMS.Lokalizace pomocí T-Mobile locatoru je funkční pouze na území ČR. Lokalizace v zahraničí je možná pouze s přístroji vybavenými GPS (např. Benefon).

Cenové podmínky V případě využití vlastní SIM karty zákazník platí základní poplatek ze registraci a následně cenový program lokalizace dle vlastního výběru. Pokud si zákazník zapůjčí lokalizační SIM kartu REX platí kromě lokalizacích poplatků také uskutečněné hovory dle výhodných tarifů REX S mobilem v bezpečí.

Systém je využitelný i v dalších případech například pro osoby nemocné, osoby s částečným mentálním postižením nebo osoby přestárlé, u kterých také hrozí potřeba lokalizace.


ATHOS REX

Popis služby Dálkové střežení vozidel ATHOS REX je nabízeno firmami 1.REX SERVICES, a.s. a JABLOTRON s.r.o. jako vyspělá metoda ochrany vozidel. Produkt je směřován zejména na vozidla nižší střední a střední třídy s cenou do cca 600 000. Vozidlo je vybaveno autoalarmem s GSM komunikací typ JABLOTRON CA-1201ATHOS, který je doplněn lokalizační SIM kartou a napojen na pult nepřetržitého střežení systému REX, který provozuje firma 1.REX SERVICES, a.s. Vozidlo je tak pod nepřetržitým dohledem střežící služby a majitele. V případě potřeby je možno vozidlo lokalizovat a dohledat.

Pořízení služby Instalaci autoalarmu spolu se službou je možno objednat v autorizovaných montážních místech firem JABLOTRON nebo REX, kde bude provedena montáž a registrace vozidla na střežící pult včetně kontroly přenosu.

Podmínky provozu Vozidlo hlásí každé narušení majiteli a centrálnímu pultu střežení, toto hlášení proběhne po GSM síti okamžitě. Díky reakci bez prodlení je možné ve většině případů zabránit větším škodám. Pokud by přesto došlo k odcizení vozu, pracovník pultu spustí lokalizaci vozidla a sleduje jeho pohyb, následně zajistí zásah příslušné výjezdové jednotky POLICIE ČR, případně zabrání přejezdu vozidla přes státní hranici. Přenosy poplachu jsou funkční i v zahraničí. Lokalizace je možná zatím pouze v ČR.

Využití internetového portálu Další službou, která je k dispozici pro uživatele dálkového střežení vozidel ATHOS REX je internetový portál. Na tomto místě si může majitel vozu sám zobrazit polohu vozidla na mapovém podkladu, nastavovat parametry alarmu, případně využít dalších služeb. Pro firmy je výhodné například využití pravidelné automatické lokalizace pro kontrolu služebních vozidel, portál umožňuje i zobrazení historie pohybu. Jeho použití je možné také pro administraci údajů o majiteli a komunikaci s pracovníky střežení.

Výhody služby REX GSM Oproti běžnému alarmu zvyšuje služba dálkového střežení zásadně bezpečnost vašeho vozidla. Služba v této konfiguraci představuje nejen podstatně zvýšenou zábranu proti krádeži, ale i návaznou možnost dohledání či zastavení vozidla, pokud by již ke krádeži došlo. Podstatným momentem je i sleva na pojistném. Vozidla vybavená tímto systémem, mají slevu na pojistném ve výši, která ve většině případů převyšuje poplatek za střežení.

Cenové podmínky Za střežení platí zákazník pravidelné poplatky, které jsou však ve většině případů nižší než sleva na pojistném. Měsíční střežení basic stojí 220 Kč + DPH. Platí se ročně předem, v ceně je obsažen i provoz SIM karty. (Sleva na pojistném např. pro vůz FABIA Classic 1.2 47 kW, je 233 Kč/měsíc. Tabulku slev pro vozy FABIA a OCTAVIA zašleme na vyžádání).

Garantované slevy pojišťoven Systém REX je certifikován všemi velkými pojišťovnami. Obvyklé slevy jsou ve výši 20% z ročního pojistného. Sleva se u většiny ústavů kumuluje s dalšími poskytovanými slevami. Podrobný přehled slev zašleme na vyžádání.


REX pro stavební stroje
Systém REX pomáhá i majitelům a provozovatelům stavebních strojů.

U stavebních strojů musíme řešit v zásadě dva problémy. Prvním z nich je stejně jako u všech dopravních prostředků ochrana proti odcizení, druhým potom ochrana proti zneužívání techniky případně odcizení pohonných hmot.

Zabezpečení I stavební stroje se poměrně často ztrácejí. Jejich výhodou jsou velké rozměry a také to, že se obtížněji vyvážejí za hranice. V případě, že chcete ochranu pouze proti krádeži a to v rámci ČR, doporučujeme použít pro lokalizaci systém ATHOS REX s lokalizací GSM. Volba čidel, zapojení a střežicí program potom závisí na vašich individuálních požadavcích.

Zabezpečení spolu s další ochranou a evidencí provozu Pokud chcete zabránit také dalším možnostem zneužívání stroje, je vhodný systém REX SXM30 GPS. Po vybavení tímto zařízením máte stroj naprosto plně pod kontrolou. Již se vám nemůže stát, že bagrista odjede na druhý konec vesnice na melouch. Zařízení umí zabránit i situaci, kdy pracovník nechá zapnutý motor a jde na pivo. Je možné připojit také průtokoměr nafty a měřit skutečnou spotřebu paliva. Systém umí díky široké škále vstupů detekovat i mnoho různých provozních stavů. Můžete tak například u strojů zimní údržby nejen vidět kudy projížděly, ale třeba ve kterých úsecích byl zapnut sypač a ve kterých ne. Dalším příkladem může být popelářský kuka vůz, kde můžete kromě trasy evidovat i kde byla vysypána popelnice.

Samozřejmostí jsou u nás řešení na míru dle potřeby zákazníka již od vozových parků střední velikosti.


REX pro dispečink

Systém REX má i řešení pro online dispečink, jehož základní vlastnosti si můžeme ukázat například na TAXIslužbě.

Dispečer TAXI potřebuje mít trvalý přehled o okamžité poloze všech vozidel a jejich obsazení.

Systém REX tento požadavek řeší nastavením pravidelného přenosu informací z vozidla pomocí GPRS kanálu. Data jsou tedy přenášena rychle a levně. Perioda zasílání je samozřejmě konfigurovatelná dle požadavku zákazníka.

Dispečer má tedy na mapě zobrazenu okamžitou polohu všech vozidel.

Ve vozidlech je dále detekováno, zda jede se zákazníkem nebo je volný. Toto rozlišení je ukázáno i na mapovém podkladu.

Podle nových zákonů, musí být každé vozidlo převážející výbušniny napojeno na lokalizaci přístupnou policii ČR, tak aby policie vždy věděla, kde se potenciálně nebezpečný převoz nachází. Systém REX tuto speciální funkci nabízí. Pro více informací klikněte zde.

Zabezpečení I v tomto případě je samozřejmě možné systém využít i pro bezpečnost posádky. Po stisku PANIC tlačítka je informace o napadení řidiče také ihned přenesena na dispečerský pult.

Samozřejmostí jsou u nás řešení na míru dle potřeby zákazníka již od vozových parků střední velikosti.


REX pro leasing

Firmy poskytující leasing a to zejména leasing operativní mají samozřejmě specifické požadavky na zabezpečení svých vozidel. I v tomto oboru máme zkušenosti a rádi vám poskytneme své služby. Podrobnější informace poskytujeme v tomto případě pouze leasingovým firmám.


REX pro autopůjčovny

Půjčování vozidel je samozřejmě spojeno s mnoha riziky. Firmy podnikající v tomto oboru mají samozřejmě specifické požadavky na zabezpečení svých vozidel. I v tomto oboru máme zkušenosti a rádi vám poskytneme své služby. Podrobnější informace poskytujeme v tomto případě pouze firmám zabývajícím se příslušnou činností.


Přeprava výbušnin

Podle nových zákonů, musí být každé vozidlo převážející výbušniny napojeno na lokalizaci přístupnou policii ČR, tak aby policie vždy věděla, kde se potenciálně nebezpečný převoz nachází. Systém REX tuto speciální funkci nabízí. Pro více informací klikněte zde.


REX pro cestovatele

Cestovatelé, objevitelé, výzkumníci! Chystáte se na cestu kolem světa? Nebo snad objevovat nepoznaná místa Ameriky, Asie či Afriky? Neváhejte nás kontaktovat. Nezáleží na tom, jestli jste Emil Holub nebo Pirát Pepa. Poskytneme Vám GPS jednotku zaznamenávající Vaši polohu, aby Vaši fanoušci mohli online sledovat Vaši cestu a prožívat ji s Vámi.


Bateriové GPS lokátory s dlouhou výdrží

Představujeme naprostou novinku na českém trhu - REXlink Battery. Jedná se o bezdrátovou bateriovou GPS lokalizační jednotku s GSM komunikací. Je určená především do vozidel, strojů nebo přepravních kontejnerů, kde není možno se připojit k vnitřnímu zdroji napětí. Instalace je naprosto triviální a zvládne ji i laik bez jakýchkoliv technických znalostí. Pro více informací klikněte zde.