RexAuta

 

Průvodce zájemce o střežení a sledování provozu vozidla


Na základě našeho dlouholetého know-how vám rádi pomůžeme s výběrem pro vás optimální služby, vhodné vozidlové jednotky i jejího zapojení ve voze. Naleznete zde také typické kompletní instalace do vozidel. Snažili jsme se stručně a výstižně postihnout základní rady. Pokud byste stále měli pochybnosti co zvolit, obraťte se na nás. V dolní části stránky si prosím zvolte formu komunikace, která vám bude nejvíc vyhovovat.
 
BTW: Pokud to nechcete studovat klikněte zde a jděte rovnou do e-shopu do připravených základních balíčků.
Pokud se vyznáte,  kliknutím zde se dostanete do e-shopu do sekce auta.


Střežení (zabezpečení proti krádeži) nebo sledování nebo kombinace ?
První a zásadní otázkou je, zda chcete systém sledovací nebo zabezpečovací nebo kombinovaný. Mnoho firem, které nabízejí sledování vozidel, jej vydává také za zabezpečení. To je ale přinejmenším hodně nadnesené. Jaké tedy jsou rozdíly a specifika sledování a zabezpečení ?
 
Sledovací nebo lokalizační systém umí ve své základní verzi zobrazit aktuální polohu vozidla a historii poloh na mapový podklad na internetu. Obvykle ještě následně vytváří knihu jízd. Jako nadstavba pak jsou k dispozici další funkce jako například : evidence řidičů, zobrazení spotřeby paliva, evidence činnosti přídavných zařízení (pluh, sypač, vysypání popelnice apod..), evidence motohodin, vytváření formulářů, grafů apod.
Z hlediska ochrany proti krádeži může hrát pomocnou roli jako takzvaný pokrádežový systém. Totiž přítomnost zařízení krádeži nijak nezabrání ani ji aktivně nikam nehlásí. Pokud máte štěstí, tak zloděj zařízení nehledá nebo nenajde, a když zjistíte odcizení můžete ještě vozidlo lokalizovat.

Chci další informace ke sledovacím a lokalizačním systémům – zde
Chci do příslušné sekce e-shopu
 
Střežicí – zabezpečovací systém s lokalizací je zařízení, které aktivně hlásí jakýkoliv pokus o narušení vozu, tedy o vniknutí, rozbití okna, odtažení apod. (záleží na použitých poplachových čidlech) optimálně pak zároveň zabraňuje odjetí s vozidlem – vozidlo je imobilizováno – nelze jej nastartovat. Pokud by se přes to všechno podařilo zloději s vozem odjet, pak je možno vozidlo lokalizovat obvykle pomocí GPS.

Chci další informace k zabezpečovacím systémům – zde
Chci do příslušné sekce e-shopu
 
Kombinovaný systém sledovací a zabezpečovací má vlastnosti obou popsaných systémů.
 

Výběr služby

Vedle výběru zařízení, je podstatný u všech systémů také výběr služby.
V systému REX si můžete zvolit dle vlastního přání. Od služeb střežení, přes nepřetržité sledování, lokalizaci až po Pouze SIM. Některé jednotky je možné koupit i zcela bez služby (SIM kartu si pak musíte dodat vlastní a se vším si poradit sami)
Popis služeb naleznete vždy v příslušné sekci střežení/sledování/kombinace, případně pak také v e-shopu.

 

Vím co chci
vstoupit do e-shopu
NEBO Chci poradit